Mycie pojazdów - jak prawidłowo myć auto

Mycie pojazdu jest obowiązkową czynnością i dobrze jest wiedzieć jak to prawidłowo robić!

By bezpiecznie myć samochód bez szkody na lakierze karoserii i innych elementach stosuj się do poniższych zasad:

* Nie myj pojazdu w słońcu, w silnym wietrze, ani gdy jest mocno nagrzany. Idealnie gdy jest ciepło i pada mżawka :-) ;
* Używaj środków chemicznych zgodnie z ich przeznaczeniem (np. płyn do mycia naczyń jest mocno korozyjny :-( - nawet o nim nie myśl) ;
* Koncentraty stosuj w stężeniach zalecanych przez producenta;

I. Przygotuj stanowisko pracy, tak by wszystko czego będziesz potrzebował było „pod ręką”.

II. Przygotowanie pojazdu do mycia - zamknij szyby, drzwi, szyberdach, bagażnik itp. by podczas mycia nie zalać wnętrza pojazdu.

III. Mycie pojazdu
1. Spłucz auto wodą by usunąć piasek najlepiej zrobić to myjką ciśnieniową. Myjąc auto myjką NIE UŻYWAJ lancy rotacyjnej tzw. turbo lancy – niszczy lakier.
Podczas spłukiwania strumień wody powinien być podawany pod kątem do 45° by wypłukiwać zanieczyszczenia, a nie wbić je w mytą powierzchnię.
2. Na opłukane auto nanieś szampon. Szampon można nanieść poprzez oprysk, pianownicę, rękawicę z mikrofibry lub innego materiału do tego przeznaczonego . W przypadku oprysku lub pianownicy nanoś szampon od dołu do góry. Po naniesieniu środka myjącego delikatnie myj powierzchnię przy użyciu rękawicy do mycia karoserii ( nie używaj gąbki, drobiny brudu wbijają się w jej powierzchnię i rysują lakier). W przypadku samochodów dostawczych, ciężarowych i innych pojazdów używamy specjalnych szczotek do mycia.
3. Wiadro z szamponem powinno posiadać separator brudu – plastikową siatkę, dzięki której brud osiada na dnie wiadra i nie jest zabierany z rękawicą, czy szczotką.
4. Myj pojazd elementami tzn. umyj taką część pojazdu byś zdążył ją spłukać wodą jeszcze przed wyschnięciem szamponu rozprowadzonego po karoserii.
Szampony zawierają substancje aktywne, które przestają działać po wyschnięciu. Po wyschnięciu szamponu na karoserii może robić się biały nalot, a brud jeszcze mocniej przywrze do powierzchni.
4. Po umyciu całość raz jeszcze dokładnie spłucz wodą by zneutralizować działanie chemii.

IV. Woskowanie
1. Wosk „na mokro” tzw. miękki nakładamy poprzez oprysk na umytą, mokrą powierzchnię i delikatnie spłukujemy.
2. Wosk tzw. twardy nakładamy na osuszoną powierzchnię karoserii zgodnie z zaleceniem producenta.

Jeśli masz jakieś uwagi lub chciałbyś podzielić się własnymi spostrzeżeniami zapraszam do kontaktu biuro@bred.com.pl